LIGHTING / Table lamps / Table lamp 15774316
*
nr 1577 4316
TABLE LAMP
+ en skadad, ceramics, blåmarmorerade. Height: 75 cm, minor cracks.
+ en skadad, keramik, blåmarmorerade. Höjd: 75 cm
Condition: nagg
Estimate:
500
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday November 13 2023
at 20:20:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/11 19:33:18
1
300 kr
10/11 23:01:03
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blåmarmorerade bordlampa bordsarmatur bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor en skadad keramik
-
3237 TABLE LAMP
+ floor lamp. Height: 76-152,
Auction ends
tomorrow
3 juni at 18:14
-
3045 TABLE LAMP
Belid. Height: 50 cm,
Auction ends
tomorrow
3 juni at 18:32
-
3083 TABLE LAMP
Bergboms. Brass. Height: 65 cm,
Auction ends
tomorrow
3 juni at 20:37
-
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
tomorrow
3 juni at 20:17
-
3046 TABLE LAMP
Italy. Height: 67 cm,
Auction ends
tomorrow
3 juni at 18:06
-
3048 TABLE LAMP
Krome. Height: 50 cm,
Auction ends
tomorrow
3 juni at 20:09
*
TABLE LAMP
Condition: nagg
nr 1577 4316
TABLE LAMP
+ en skadad, ceramics, blåmarmorerade. Height: 75 cm, minor cracks.
+ en skadad, keramik, blåmarmorerade. Höjd: 75 cm
Condition: nagg
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 350 |
Auction date: |
Monday November 13 2023 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
8/11 19:33:18 | 1 | 300 kr |
10/11 23:01:03 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blåmarmorerade bordlampa bordsarmatur bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor en skadad keramik
-
3237 TABLE LAMP
+ floor lamp. Height: 76-152,
Auction ends
tomorrow
3 juni at 18:14 -
3045 TABLE LAMP
Belid. Height: 50 cm,
Auction ends
tomorrow
3 juni at 18:32 -
3083 TABLE LAMP
Bergboms. Brass. Height: 65 cm,
Auction ends
tomorrow
3 juni at 20:37
-
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
tomorrow
3 juni at 20:17 -
3046 TABLE LAMP
Italy. Height: 67 cm,
Auction ends
tomorrow
3 juni at 18:06 -
3048 TABLE LAMP
Krome. Height: 50 cm,
Auction ends
tomorrow
3 juni at 20:09